GORAN CVETANOVIĆ

Nestranačka licnost

Rođen je 1965. godine u Leskovcu. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Nišu.

Deceniju i po Cvetanović je bio član Srpske radikalne stranke. U Saveznoj Vladi Momira Bulatovića bio je ministar bez portfelja do 5. oktobra 2000. U periodu od 2001. do 2008. četiri puta je bio narodni poslanik.

U dva mandata ima je funkciju predsednika Skupštine grada, a zatim je bio i prvi gradonačelnik Leskovca – od juna 2008. godine do marta 2009. Nakon smene sa tog mesta, delovao je kao šef Odborničke grupe SRS u gradskoj skupštini.

Cvetanović je 28. decembra 2009. godine postao narodni poslanik u Skupštini Srbije, pošto je zamenio partijsku koleginicu, ali je već sutradan postao član SNS-a Tomislava Nikolića. Zbog toga je smenjen sa svih funkcija.

U SNS-u je izabran za predsednika gradskog odbora stranke.

Trenutno je zaposlen kao lekar u leskovačkom Domu zdravlja.

Otac je dva sina.

Inače, poznat je po sukobu sa Ivanom Dulić – Marković, koju je vređao po nacionalnoj osnovi u Narodnoj Skupštini. Zbog klevete osuđen je na novčanu kaznu od 80 hiljada dinara.

Osnovne informacije

  • Leskovac
  • 11.03.1965.
Poslednji put ažurirano: 06.05.2016, 09:50