SLOBODAN MARAŠ

Nestranačka licnost

Rođen je u Novom Sadu 1966. godine. Završio je gimnaziju u Sremskim Karlovcima. Diplomirao na Pravnom fakultetu u Novom Sadu.

Tokom devedesetih godina imao je preduzeće za trgovinu i proizvodnju. Godine 1998. zapošljava se kao poreski inspektor u Republičkoj upravi javnih prihoda. Od 2003. do 2007. radio je u Poreskoj upravi Novog Sada.

Postao je član je LDP decembra 2005 godine, da bi već sledeće godine ušao u glavni odbor i predsedništvo stranke. Od jula 2006. do februara 2007. bio je šef Pokrajinske izvršne kancelarije. Na izborima 2007. i 2008. biran je za narodnog poslanika.

Novembra 2010. Maraš je napustio LDP, podneo ostavku na poslaničko mesto i vratio mandat LDP-u uz objašnjenje da želi da „uzme kraći odmor od politike“, ali je dva dana kasnije prešao je u stranku G17 plus.

Osnovne informacije

  • Novi Sad
  • 01.01.1901.
Poslednji put ažurirano: 06.05.2016, 09:50