SVETOZAR ANDRIĆ

Nestranačka licnost

Rođen 11. septembra 1954 godine, u selu Zelina, opština Kalesija.

Završio je Komandno štabnu školu taktike Kopnene vojske. U čin general-majora unapređen je 1998 godine, a u čin general potpukovnika 2001. godine. Penzionisan je 7. marta 2002. godine.

U JNA je odlikovan Medaljom za vojne zasluge i Orden za vojne zasluge sa srebrenim mačevima, a u Vojsci Repubike Srpske Ordenom Miloša Obilića i Karađorđevom zvezdom drugog reda.

Andrić je od 2016. bio zamenik predsednika opštine Novi Beograd Aleksandra Šapića.

Oženjen je i ima dva sina.

Na redovnim parlamentarnim izborima održanim 21. juna 2020. godine prvi put je postao narodni poslanik.
Poslednji put ažurirano: 15.10.2020, 09:18

Osnovne informacije

Statistika

  • 0
  • 2
  • Nema pitanja koja su upućena poslaniku

Imovinska karta

(Beograd, 16.08.2016.)

Funkcija Državni organ, javno preduzeće, ustanova, druga organizacija Izvor prihoda Interval Neto prihod Valuta Vreme obavljanja / od-do
Zamenik predsednika gradske opštine Gradska opština Novi Beograd Opština Mesečno 30147.00 RSD 20.07.2016 -
- Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (penzioner) Republika Mesečno 72000.00 RSD 01.01.2002 -