MILAN UROŠEVIĆ

Srpski pokret obnove

Milan Urošević, rođen je 19. novembra 1985. godine.

Ekonomista je po obrazovanju. Diplomirao je 2007. na Fakultetu za mendžment Megatrend univerziteta. Još pre završetka studija, radio je od 2006. kao savetnik generalnog direktora Instituta za javno zdravlje. Od 2011. do 2012. je bio član Upravnog odbora “Metal sistema”, a od 2013. godine je zamenik predsednika Skupštine grada.

Godine 2003. učlanio se u Srpski pokret obnove. Već 2005. je postao pradsednik omladine i portparol kragujevačkog odbora stranke. Od 2007. postaje član Glavnog odbora, a od 2008. je odbornik u Skupštini grada.
Na funkciju zamenika predsednika Odbora za udruživanje i saradnju u Skupštini grada Urošević stupa 2009, kad postaje i predsednik Odbora za socijalnu politiku. Obavljao je funkciju predsednika Skupštine Kragujevca i odbornika u SPO u Skupštini grada. Predsednik je gradskog odbora SPO Kragujevac i član predsedništva SPO.

Vlasnik je Radija “Stari grad“, a 2006. je osnovao RSG media group doo.

Na redovnim parlamentarnim izborima održanim 21. juna 2020. godine po prvi put postaje narodnih poslanik. Izabran je sa izborne liste "Aleksandar Vučić - za našu decu".
Poslednji put ažurirano: 25.09.2020, 09:28

Osnovne informacije

Statistika

  • 0
  • 1
  • Nema pitanja koja su upućena poslaniku

Imovinska karta

(Kragujevac, 20.06.2016.)

Funkcija Državni organ, javno preduzeće, ustanova, druga organizacija Izvor prihoda Interval Neto prihod Valuta Vreme obavljanja / od-do
Zamenik predsednika skupštine Skupština grada Kragujevca Grad Mesečno 122502.00 RSD 02.12.2013 - 28.10.2014.
Predsednik skupštine Skupština grada Kragujevca Grad Mesečno 121289.00 RSD 28.10.2014 - 10.06.2016.
Član Skupštine Društva "Slavija hoteli" d.o.o. Beograd Javni Mesečno 36000.00 RSD 22.11.2013 -