PRVA SEDNICA, DRUGOG REDOVNOG ZASEDANjA, 03.11.2003.

8. dan rada

PRIVREMENE STENOGRAFSKE BELEŠKE
(neredigovane i neautorizovane)

REPUBLIKA SRBIJA
NARODNA SKUPŠTINA

PRVA SEDNICA, DRUGOG REDOVNOG ZASEDANjA

8. dan rada

03.11.2003

Sednicu je otvorila: Nataša Mićić

Sednica je trajala od 11:00 do 18:10

OBRAĆANJA

Gordana Pop-Lazić

Srpska radikalna stranka
Dame i gospodo, zarad javnosti u Srbiji, a zbog slobodnih medija koji jednostrano izveštavaju sa sednice ove skupštine, moram da iskoristim priliku, pre svega kao predlagač za izglasavanje nepoverenja Vladi, da kažem da je premijer ovde za ovom govornicom izneo jednu laž (mediji su je preneli) o tome kako je navodno SRS pokušala neki dogovor sa Vladom Srbije da odustane od ovog predloga, ukoliko ne bude izbačena iz svojih prostorija. Naravno, niko nije preneo ono što sam ja za ovom govornicom rekla povodom toga.
Hoću ponovo, pred celom srpskom javnošću, da kažem da je to jedna notorna laž i da bismo mi svi pristali ovde da izvršimo kolektivno samoubistvo, pre nego što bismo se sa Zoranom Živkovićem dogovarali oko tako nečega. Ako nemate neki jači argument protiv predsedničkog kandidata SRS, gospodina Tomislava Nikolića, obzirom da podržavate kandidata Dragoljuba Mićunovića, koji vas je sve ovakve iznedrio, koga ste svojevremeno izbacili iz svoje partije, pa ga sada opet podržavate, smislite nešto efektnije. Zamislite da ja sada kažem - ponudio nam je Zoran Živković milion evra da ne stavimo na dnevni red ovaj predlog. Cela Srbija bi poveravala, zato što znaju da vi pristajete samo na ucene.
Druga vest koja se vrti sada na televiziji jeste da tražite razrešenje Marije Rašete-Vukosavljević. Gde ste ovoliko meseci, od kad ove afere oko Marije Rašete-Vukosavljević od letos potresaju Srbiju, da to uradite, nego sada, kada vam SDP to uslovljava. Vi umete samo na tom nivou da razgovate sa političkim protivnicima, metodama ucena, i mislite da to može da prođe kod javnosti. Svi su vas već pročitali.
Nešto gledam i slušam od jutros, uopšte mi više ne smeta da podnosite ove izveštaje. Što ih više podnosite, to je javnosti jasnije da vi uopšte ništa od onoga što ste obećavali niste uradili. Ne treba ja više ništa o vama da pričam, samo da vas pustim da sve sami ispričate i da na kraju pristupimo glasanju, do koga očigledno neće doći, jer ste vi svesni da ovde više nema poslanika koji mogu da podržavaju politiku Vlade i da su ti izbori neminovni i da su ti izbori 21. decembra. To je očigledno. Taj datum se poklapa sa danom kada ćete vi biti prinuđeni da raspišete izbore, a to je odmah nakon predsedničkih izbora.
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Reč ima predsednik Vlade gospodin Zoran Živković.
...
Nova stranka

Zoran Živković

Postoji puno primedbi koje mogu vrlo opravdano da se stave meni na obraz, na rad, na ono što sam radio. Verovatno postoje primedbe koje mogu da se stave svakome od vas, ali je sigurno da bilo ko, ko je sa mnom radio, pored mene, zajedno, za ovih 10-12 godina u politici, a i pre toga u nekom drugom poslu, zna da ne lažem. To zna i vaš predsednički kandidat, a to zna i vaš predsednik.
Kada sam rekao da je nuđeno da se poboljšaju odnosi između SRS i Vlade Srbije, odnosno Demokratske stranke, to jeste bila ponuda da će, ako se ne sprovede sudska odluka, kakva god bude, oko Magistrata u Zemunu, SRS biti odani partner u senci. Znači, neće biti normalno, nego će koristiti svoje potencijale za obračune sa svojim nekadašnjim partnerima ili sa svojim sadašnjim partnerima. To nije ništa neobično. Takve ponude smo mi dobijali i ranije, godinama. U zadnjih deset godina je bilo puno takvih ponuda, ali, nažalost, za 10 godina niko nije shvatio da takve ponude ne mogu pozitivno da se prime u Demokratskoj stranci.
Što se tiče izbora, ponavljam da će izbora biti. To nije moja dobra volja, Vlade ili Demokratske stranke, nego će to biti odluka koja će biti zasnovana na pozitivnim zakonskim propisima. Sigurno neće biti 21. decembra, vama da pomognem. Sada je pitanje zašto radikali misle da je 21. decembar neki važan dan? Zato što su oni u svom razvoju počeli od trockizma, preko komunizma i svega drugoga, a 21. decembra je rođen Staljin. Oni misle da na taj dan imaju više šanse da pobede na izborima. Nažalost, neće vam uspeti. Staljin je mrtav, da vas obavestim i Tito je umro. Ovo je sada demokratska Srbija u kojoj postoji demokratska vlast, koja ne može da reaguje pozitivno ni na pritiske, ni na ponude koje su ispod svakog nivoa pristojnosti.
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Narodni poslanik Zoran Krasić, pravo na repliku, u ime poslaničke grupe SRS, kao ovlašćeni predstavnik.
...
Srpska radikalna stranka

Zoran Krasić

Srpska radikalna stranka
Ne šurujemo, nego ih šurimo, da znate. To je velika razlika. Prethodnik, kao veliki politički vizionar, zaboravio je da kaže "drug Staljin". Nadam se da će to da ostane zapamćeno. Od te čuvene vizije, kao što sam vam na početku rekao, nema više pištolja, prosvetnih radnika, sada je neka koalicija. Ne možemo sa vama nikako.
Vidite, vi ste tri godine na vlasti i još ste opozicija, demokratska opozicija. Juče ste podneli papir da ste opozicija, i to demokratska, sa crticom Vojislav Koštunica, i tu se nalazi, zamislite, čak i Velja Ilić. Vas su svi napustili, zapamtite. Pa, zašto bismo mi sa vama koji ste u raspadu pravili bilo kakve kombinacije, a pogotovo sa političkim vizionarima koji su na početku ove rasprave rekli: "reforme mogu da budu ili neuspešne ili nepopularne". Ova vlada je napravila i treću varijantu, i neuspešne i nepopularne, pa je rečeno da nešto mora. Znate, kao kada je u pitanju operacija. Operacija malo više boli nego osnovna bol. Jeste, ali zato postoji anestezija, ali vi niste anestezija, vi ste surova realnost za ovaj narod. Ovaj narod ne želi ovakvu Srbiju, to vam je jasno, ljudi.
Dilema je ili DOS ili Srbija. Svako normalan će za Srbiju, neće niko za DOS. Vi tri godine ne znate birački spisak da napravite. Prepun je mrtvih, ima upisanih ljudi bez ličnog broja. O čemu vi pričate? Vi običan spisak niste mogli da sredite. Pričate o nekom kliperu, nekom ekselu, ekspertima, divno je, predivno dok je Demokratska stranka bila na vlasti. Sada znamo da je to intelektualna pustoš Srbije. Gde su vam toliki intelektualci? Niste mogli da skupite da sastavite Vladu. U ovoj vladi se ne zna da li je predsednik Vlade ministar saobraćaja, njen muž ili ovaj ko se predstavlja da je predsednik Vlade. Ovo je Vlada koja nema ministre, ovo je Vlada koja ima biroe i agencije. Napravite agenciju za birački spisak, napravite agenciju koja treba da vam odredi, napokon, ime. Lepo vam je ime: Demokratska opozicija Srbije. Sluti da idete u opoziciju, a kako mi se čini, za godinu dana ćete biti teška vanparlamentarna opozicija, jer sa Demokratskom strankom više niko nikada neće da sadi tikve, zapamtite.
Zar bismo se mi spuštali na taj nivo da pravimo bilo kakve dogovore i pregovore sa Demokratskom strankom, sa onima koji su preklinjali i molili da našeg predsednika smeste u Hag? Ko bi nama to oprostio? Nećete naći nijednog radikala, a bogami ni građanina Srbije, koji će više sa vama da razgovara.
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Reč ima narodni poslanik Stevan Gudurić, kao poslanik koji je izdvojio mišljenje na sednici Odbora.

Stevan Gudurić

Čuli smo gospođu Anđelku Mihajlov sa izveštajem o Ministarstvu za zaštitu prirodnih bogatstava i životne sredine. Na tom odboru sam izuzeo mišljenje, ne zato što taj izveštaj nije bio dobar i zato što to ministarstvo nije radilo ono što mu je posao, nego zato što sam smatrao da treba da pitamo danas ovde premijera zašto zakon o zaštiti životne sredine, koji je spreman godinu i kusur dana, nije ugledao ovu skupštinu? To je bilo neki dan, kada se nije znalo šta se radi i kada je u ovoj sali bila veća larma nego na utakmici. Pitam vas zašto to nije bilo pre godinu i kusur dana? Pričalo se, vaš prethodnik, pokojni gospodin Đinđić, pričao je kako je to bitan reformski zakon.
Jeste bitan i u principu jeste dobar, s obzirom da je usaglašen sa većinom poslaničkih grupa, samo mi nije jasno, iz primera u lokalnoj sredini iz koje potičem, zašto taj zakon do sada nije došao. Nije došao na dnevni red iz jednog prostog razloga. Taj zakon bi za one kojima ste poklonili, rasprodali firme bio mnogo štetan. Na primer, firma koju ste za tepsiju ribe prodali - Beočinska fabrika cementa. Citiram - merenje suspendovanih čestica u periodu od 17. do 26.09. u Beočinu ukazuje da je naselje u blizini industrijske zone veoma opterećeno ovom aero... Od ukupno 10 merenja, svih 10 pokazuju vrednosti veće od granične vrednosti imisije. Maksimalna vrednost iznosila je 1198, što je za 11 i kusur puta veće, a minimalna vrednost u tom intervalu je bila 238, odnosno 2,38 puta veća od dozvoljene, pa je u vazduhu ono što se nikada nije u Beočinu zabeležilo, a sada beležimo, povećana koncentracija kadmijuma i arsena.
Zamolio bih vas da vi takve vaše prijatelje vodite u sredine gde vi živite, a da se manete nas koji živimo u nekim drugim sredinama, sa takvim vašim prijateljima. Možete vi, gospodine Živkoviću, da klimate glavom koliko god hoćete, ali dođite da živite u jednu takvu sredinu. Niko ne govori da su Beočin i neke slične sredine bile zlatne sredine u ekološkom smislu u nekom prethodnom vremenu. To niko ne može da kaže. Niko normalan ne može da kaže ni ono što je izjavio vaš savetnik, gospodin Srđa Popović, kako je ekološka situacija u sredinama gde su prodate cementare značajno bolja nego pre. To nije teoretska kategorija, pošto je on samo u životu išao u školu, pa posle teoretiše u praksi, radio nije ništa.
Morao bi, da je bio u tako nekoj sredini, da vidi da je to značajno gore nego što je bilo.
(Predsednik: Upozoravam vas na prekoračenje dozvoljenog vremena. Izvinite, imate pet minuta.)
Zato što su to, gospodine premijeru, goli brojevi, koje je napravilo akcionarsko društvo za istraživanje u industriji iz koje je i proizvodnja i zaštita životne sredine, znači firma koja ima licencu Ministarstva životne sredine, da može da radi ovakva merenja. Ovi brojevi su, nažalost, nemilosrdni, isto kao što je sijaset podataka ovde nemilosrdno prema vama.
Inače, ako već pričamo o tome, pričali smo i neki dan o tome ovde, šta i koliko se pravilo. Ta firma koju ste vi odavde promovisali, kako je napravila strašno dobru proizvodnju u prošloj godini kada je preuzela Beočinsku fabriku cementa, koliko proizvodnje je Beočinska fabrika cementa pravila 1997. i 1998. godine. Setiću vas da je to bilo vreme sankcija, pa je verovatno bilo teže nego sada, kad vas neko najviše voli. Jer ta cementara je 1997. godine napravila 1.026.381 tonu, a 1998. godine 1.099.227 tona. Ako se razumete, to je još uvek preko milion. Taj milion je napravila firma "Lafarž", i ne vidim kakvo je to, svetsko čudo.
Samo da vas obavestim, pošto mnogo štošta ne znate, nisu Francuzi učili nas da pravimo cement, nego će biti da smo mi učili nekog drugog, zato što je prva cementara u Evropi bila u Engleskoj, druga u Nemačkoj, treća u Beočinu. Kao što razumete, nijedna nije bila u Francuskoj. Prema tome, niste nam doveli nekog da nas uči. Možda se taj učio kod nas nekad, pošto se u Beočinu cement pravi 160 i kusur godina.
(Predsednik: Upozoravam vas na prekoračenje dozvoljenog vremena.)
Nije na odmet. Gospodinu Vlahoviću ću nastaviti ovaj izveštaj sa nekim drugim podacima.
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Reč ima narodni poslanik Dejan Mihajlov, predsednik poslaničke grupe Demokratska stranka Srbije.

Dejan Mihajlov

Dame i gospodo uvaženi poslanici, s ozbirom da  sam se još u oktobru javio za reč, sad je 3. novembar, kako ide ova sednica i kako sam došao, od ministara i od svih ostalih do reči. Ministara, inače, u ovoj skupštini nije bilo dugo vremena i prosto smo polaskani kada vidimo koliko ne može čovek da ih skine sa govornice, kad se uhvate, i koliko su se sada, kada su priterani uza zid, uprli da nam objasne kako oni sjajno rade i kako je virtuelna stvarnost i neki paralelni svet  u kome oni  žive nešto u šta svi treba da verujemo i nešto što jeste.
Nešto što jeste je sasvim nešto drugo od onoga u šta nas oni ubeđuju i one brojke koje nam oni pokazuju. To je realan život koji demantuje svaku krupnu priču koju čujemo za ovom govornicom, koji demantuje priču da nama raste bruto nacionalni dohodak, da mi mnogo bolje živimo, da su prosečne plate bolje, da je, jednostavno, Srbija zemlja koja krupnim koracima grabi u tranziciju i da smo mi zemlja koja ove godine ima veću privatizaciju nego što imaju tri zemlje u našem okruženju, gde je milijardu i 200 miliona evra, koliko će se ove godine od privatizacije inkasirati, nešto što nema nijedna druga zemlja u regionu. Pitam se gde su onda te pare i zašto mi te silne uspehe ne osetimo i zašto građani te silne uspehe ne osete u svom realnom, jednostavnom životu, da im se bar nešto olakša i da bar malo lakše žive. To je jedino što svaki građanin očekuje od vas, da lakše živi i da mu raste standard.
Znam da ćete govoriti o potrošačkoj korpi, koja je u odnosu na period od pre tri godine smanjena da bi bila veća. Ako smanjite obim potrošačke korpe, naravno da će ih više stati u prosečnu zaradu i da će manje prosečnih zarada biti potrebno da te potrošačke korpe napunite. To je nešto o čemu ne možemo mi ovde da raspravljamo. Vi ćete tvrditi vaše i ubeđivati nas da mi mnogo bolje živimo i da vi mnogo bolje živite, nego što se živelo. Ne sumnjam da vi bolje živite, ali građani Srbije, definitivno, ne žive.
Voleo bih da ovu raspravu vratimo na rad Vlade, da prekinemo sa nekim političkim polemikama kojih je bilo danas, koje ništa drugo nisu do pokušaj da se napravi neki marketing u ovoj predsedničkoj kampanji kako bi se popravio broj izašlih na predsedničke izbore. Način na koji vodite ovu raspravu samo će da odvrati ljude da izađu na izbore i reći će još čvršće i uverenije da su vanredni parlamentarni izbori jedino što je izlaz iz ove situacije. Predsednički izbori ništa ne rešavaju i hoće narod vanredne parlamentarne izbore. Zato, uostalom, ti izbori neće ni uspeti, koliko god se vi upirali da pravite kampanju za Dragoljuba Mićunovića, koji je rekao da će prvi zadatak da mu bude da upravo raspusti vas, koji mu pravite kampanju. Čak vam ni on ne veruje, ali dobro, to njega pitajte.
Da se vratimo na ono što je možda pitanje pre svih pitanja. To je pitanje legaliteta i legitimiteta u ovoj skupštini i opšte pitanje legaliteta i legitimiteta Vlade koja proističe iz nelegitimne i nelegalne Skupštine. Skupština koja nije ispoštovala odluku Ustavnog suda, koja nije dovela u red sa odlukom Ustavnog suda, Ustavom i zakonom svoj sastav. Takva Skupština, da li može da bude legitimna? Ne može. Da li može da bude legalna? Naravno da ne može. Da li ono što proističe iz nezakonitog stanja, neustavnog stanja, može da bude zakonito i ustavno? Naravno da ne može.
I Vlada Srbije, s obzirom da nema dobar deo svojih ministara, da funkcioniše preko neustavnih biroa i agencija, da je proizašla iz jedne neustavne, nelegalne i nelegitimne Skupštine, teško da može da ima svoj legitimitet i legalitet. Taj legitimitet i legaliltet se broji procentima. Nažalost, pokazuje sve više vreme, ili na sreću Demokratske stranke Srbije, jednocifrenim procentima, jednocifrenim brojevima. To je legitimitet i legalitet koji uživate i koji je ravan rezultatima vašeg rada.
Kako Vlada vlada? Vlada vlada uredbama, naročito onim protivustavnim i protivzakonitim, onim uredbama koje omogućavaju šverc. Setite se samo uredbi o prometu akciznim proizvodima za područje Kosova
i Metohije. Mi smo predložili još 2001. godine da se osnuje anketni odbor koji bi utvrdio koliko ima šverca duvana u Srbiji. Setite se toga. Skupštinska većina nije htela tada da prihvati da se utvrdi ko i koliko švercuje po Srbiji. Nekome to nije bio cilj i do sada to pitanje nije otvoreno. Do sada mi nemamo rešeno pitanje šverca duvana, verovatno će ove velike kompanije koje su došle u Srbiji to pitanje rešiti, jer će njima biti u interesu da spreče šverc duvana.
Danas smo dobili potvrdu korupcije u Vladi, kada je sam premijer Živković podneo zahtev za razrešenje Marije Rašete - Vukosavljević kao člana Vlade. To nije ništa drugo do potvrda onoga što smo mi tvrdili. Očekujem da ministri koji su govorili - kada dobiju potvrdu o korupciji u Vladi, podneće ostavku, to urade; među prvima je Božidar Đelić, koji nije ovde, ali je rekao - podneću ostavku prvi kada se utvrdi korupcija u Vladi.
Mi smo danas dobili potvrdu za to. Ako predsednik Vlade podnese zahtev za razrešenje Marije Rašete - Vukosavljević zbog sukoba interesa, šta je to nego potvrda naših stavova.
Očekujemo da ova vlada snosi odgovornost i zbog toga, jer nemoguće je da se za to zna samo danas i da neko sa strane tu aferu nije otvorio, vi biste to prećutali, zato što vi jednostavno funkcionišete na bazi dilova, raznih kompromisa, na ravnoteži, u korupciji i strahu.
Ova vlada je ismevala legalizam, niz stvari uradila je protivustavno i protivzakonito, Miloševićev ustav je koristila onda kada je bilo potrebno, a kritikovala kada joj to nije trebalo; kada je trebalo isporučiti Miloševića, onda je njegov ustav bio dobar i iskorišćen je onaj član 135. zakona koji je upravo taj isti Milošević koristio za razbijanje nekadašnje Jugoslavije, onda je taj član zakona, Ustava iskorišćen da se on isporuči i tada je Miloševićev ustav bio dobar, u drugim situacijama kada je trebalo poštovati i taj ustav i te zakone, to su onda bili Miloševićevi zakoni.
Zašto Ustav i zakoni nisu donošeni, zašto nisu doneti novi sistemski zakoni, ko je sprečavao da zakon o železnici, o energetici stoji u Skupštini godinu dana, ko je sprečavao da ti zakoni budu na dnevnom redu, ko je skinuo zakon o sistemu zaštite životne sredine sa dnevnog reda 29. novembra prošle godine, koji je poslanik podneo zahtev za skidanje sa dnevnog reda, da li je to poslanik iz redova opozicije ili je to poslanik koji je potpredsednik poslaničke grupe DOS - Reforma Srbije. Mislim da je to taj poslanik i mi taj papir imamo.
Ako neko govori o tome zašto se ne donose sistemski zakoni, onda upravo treba pogledati zašto ti zakoni nisu stavljeni na dnevni red i ko ih je skidao sa dnevnog reda.
Ako govorimo o pravnoj sigurnosti, svi ćete znati i svi ćete reći da nje nema i da pravna sigurnost, kao jedan od ključnih elemenata za strane investicije, apsolutno u Srbiji ne postoji. Ova država i ova vlada je odvojila dva pojma, pitanje pravne sigurnosti i mehanizmi tržišne privrede. Pitanje pravne sigurnosti je bilo potpuno zapostavljeno, ovde su postignuti neki efekti na nivou makroekonomske politike, ali pravna sigurnost je potpuno zapostavljena i zato stranih investicija nema.
Šta je nama ostalo od ekspertske Vlade? Ništa, lepo je ovde neko rekao - ništa i ništa. Eksperata više nema, jer su se svi brže - bolje učlanili u stranke i svoj ekspertski autoritet koji se vrlo brzo potrošio nastojali su da zaštite stranačkim angažmanom, odnosno članskom kartom u pojedinim strankama, kako bi u toj vladi ostali, tako da od onih silnih eksperata na početku mandata nema više nijednog eksperta, svi su uzeli stranačke knjižice i svi su sada stranački funkcioneri.
Neko dobacuje - Kolesar je ekspert, videćemo, ili neko drugi, ali videćemo ko je ekspert. Evo, samo dva pokazatelja da vam pročitam, ovako, Evropska banka za obnovu i razvoj analizirala je nivo razlika za ulaganja u zemlje istočne i jugoistočne Evrope, rizik investiranja vrednuje se od jedan do sedam.
Znači, Evropska banka za obnovu i razvoj, to je relevantna međunarodna institucija koju vi često pominjete i od koje često uzimate kredite, analizirala je rizik investiranja u zemlje jugoistočne Evrope i na Balkanu i vrednuje se od jedan do sedam.
Moramo da kažemo da je vaša vlada dobila ocenu sedam, odnosno najnižu ocenu, i to je kako vas vide oni spolja. Jedno je što se vi dičite raznim pohvalama i ostalim, jedno je kako oni vas spolja vide i kako savetuju svojim privrednicima da ulažu u Srbiju, i to se vidi po investicijama u Srbiji.
Druga je Heritage fondacija, koja donosi svake godine indeks ekonomskih sloboda, na bazi deset određenih parametara je utvrdila sledeće - po proceni ove ugledne fondacije za 2003. godinu, ekonomske slobode u Jugoslaviji iznose 4,25, to je ocena od maksimalne negativne ocene koja iznosi pet. Znači, tu smo na dnu te lestvice, njihova procena je da je privredni ambijent u Srbiji po ekonomskim slobodama, neatraktivan za ulaganje, što je rezultiralo da se nalazimo na 149. mestu od 156 rangiranih zemalja, iza nas su samo Belorusija, Libija, Kuba, Severna Koreja, Angola, Burundi i Irak.
Ovo je sagledavanje činjenica...
(Predsednik: Da li želite da koristite i narednih deset minuta?)
Završavam, dakle, ovo je sagledavanje činjenica, ne nas, ovo govore relevantne međunarodne organizacije koje vas kada uzimate kredite tapšu po leđima, te je zato Srbija zapala u dužničku krizu, gde će 2004. godine naš dug narasti na 10.130.000.000 dolara, a otplata će iznositi 719 miliona dolara, što naša država neće moći da uradi.
Znam da se vi smejete, zato što vi taj dug nećete vraćati i sve dugove koje uzimate vraćaćemo mi, i znam da je vama vrlo lako da potpisujete svaki dalji dug....
(Predsednik: Narodni poslaniče, dvanaesti minut.)
Završavam; vama će račun svakako biti isporučen i taj račun će biti korupcija, organizovani kriminal, zloupotreba službenog položaja, o tome ćemo raspravljati kada se promeni vlast u Srbiji.
Demokratska stranka Srbije, naravno, glasaće za nepoverenje Vladi Republike Srbije i sve svoje argumente, najveći deo argumenata izneće tokom rasprave o poverenju Vladi po inicijativi DSS-a, gde će ovakvih podataka kao što su analiza Evropske banke za obnovu i razvoj i Heritage fondacije biti mnogo više, što će više nego činjenično dokazati da je ova vlada upropastila Srbiju i potencijale koje je Srbija imala 2000. godine. Hvala lepo.
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Pravo na repliku, narodni poslanik Bojan Pajtić, predsednik poslaničke grupe DOS - Reforma Srbije, zatim narodni poslanik Siniša Mitrović.