PETA SEDNICA, DRUGOG REDOVNOG ZASEDANjA, 12.12.2002.

3. dan rada

PRIVREMENE STENOGRAFSKE BELEŠKE
(neredigovane i neautorizovane)

REPUBLIKA SRBIJA
NARODNA SKUPŠTINA

PETA SEDNICA, DRUGOG REDOVNOG ZASEDANjA

3. dan rada

12.12.2002

Sednicu je otvorila: Gordana Čomić

Sednica je trajala od 10:35 do 23:20

OBRAĆANJA

...
Srpska radikalna stranka

Vojislav Šešelj

Imam još 60 sekundi, dobro. Hvala. Vi ste ipak vrlo korektni, bez obzira - nekad se slagali ili ne slagali, gospođo Čomić, ali kao sledećeg predsednika Narodne skupštine ja ću podržati profesora Simonovića, neću vas.

Vidite, kada je reč o Republičkom fondu za PIO, u čemu je osnovni problem. Međutim, mi imamo još sličnih problema zbog neracionalnog trošenja državnog novca. Naša zemlja je u tolikoj ekonomskoj krizi da bi svake godine morali da smanjujemo budžetska sredstva, da smanjujemo broj korisnika budžeta. Umesto toga, kod nas se budžet iz godine u godinu povećava a dinar ostaje, bar formalno, na istom nivou u odnosu na evro, dolar itd.

Vidite, ovde imamo subvencije nefinansijskim korporacijama. Što se tiče ŽTP-a, verovatno tu moraju da se daju dodatne subvencije. Ni u jednoj evropskoj zemlji železnica ne može sama sebe da finansira. Svuda je na državnim dotacijama. Samo u Americi postoje železnice koje su u stanju da ostvare profit iz svog poslovanja. Dakle, to ne bih posebno problematizovao, mada bi se i ovde moglo postaviti pitanje, da li se taj novac racionalno koristi ili ne.

Međutim, predviđate da se EPS-u dodeli 300 miliona dinara za restrukturiranje preduzeća, a opet novih 300 miliona dinara a ne kaže se zašto. Zašto EPS-u da se iz rebalansa budžeta nova sredstva daju? Šest puta je danas skuplja struja nego što je bila 2000. godine. U realnim iznosima šest puta skuplja. Gde su onda otišle te pare?

Kažete da su ogromni poslovi ostvareni na planu remonta, možda je to sve tačno, ali da vidimo malo koliko je koji posao plaćan. Znam pouzdano da su pravljeni vrlo nepovoljni ugovori sa Poljacima. Moglo se dobiti povoljnije na svetskom tržištu.

Da razmotrimo sada da li je taj novac racionalno iskorišćen ili nije. S jedne strane, šest puta skuplja struja, a s druge strane, pazite, EPS je izdržavala u teškim uslovima i rat, i sankcije, i šest puta manju cenu i još je izdržavala nadoknadu tri zaostale penzije bonovima za struju. Sada je struja šest puta skuplja, pa još EPS-u moramo da dajemo iz državnog budžeta, zapravo rebalans da pravimo, da joj novi novac tražimo.

Ovo je veoma, veoma teško objasniti. Bilo je struje, a nestašice su počele tek kada ste vi došli na vlast. U zimu 1999/2000. uopšte nije bilo restrikcija. Restrikcije su počele 2000/2001. Nije bilo ni zime dok vi niste došli na vlast, nije bilo ni haosa, nije bilo ni paklene, nepodnošljive socijalne situacije. Mnogih stvari nije bilo dok vi niste došli na vlast, to ja znam. Ni mraka nije bilo u Srbiji, dok niste došli na vlast. Ni vladavine mafije, uuu, čega sve nije bilo. Nego, da ja ovo nastavim, ako nemate ništa protiv.

Dalje, predviđa se za Javno preduzeće RTS 2.600.000.000 dinara. Za šta ide taj novac? Za antisrpsku propagandu? RTS pod Bojanom Lekić je gora što se tiče antisrpske propagande nego Hrvatska televizija u vreme Franje Tuđmana. Uporedite emisije, uporedite, a možda mi je Bojana Lekić najbliža, ali neću neke tajne da vam iznosim. Uporedite lepo program, šta se sve emituje na toj televiziji, šta to sada građani Srbije treba da plate.

Bojana Lekić čak nije izdržala u svojoj neograničenoj mržnji, da ne prekrši izborno ćutanje, pa u subotu pred izbore je išla njena emisija, gde je mene kao predsedničkog kandidata napadala najgorim rečima i rekla, dok je ona glavni i odgovorni urednik informativno-političkog programa, nikada ne mogu da dođem na državnu televiziju. Jeste, u pravu je sa aspekta vaše ideologije...

(Predsedavajuća: Jedanaest minuta narodni poslaniče.)

Nastaviću. Govorim ovde sa aspekta državnih interesa, jer vaša ideologija, vaš sistem vrednosti je uvek u ogromnoj disproporciji sa državnim interesima. Zašto da se plaća antisrpska državna televizija? Zašto to da se plaća? Zašto ovolike pare da se daju, 2.600.000.000 dinara? Da li mislite da će im bolje biti sledeće godine, da li mislite da će im narod plaćati pretplatu? Niko u Srbiji neće plaćati pretplatu. Izvolite, na sudove i tako, a ja prvi neću. Plenite, dođite, zaplenite mi televizor. Pustite vi te vaše tiranske zakone, nećemo da ih poštujemo, nećemo. Albanska televizija je bolja od RTS-a, od državne televizije Srbije, manje je antisrpske propagande na albanskoj televiziji nego na RTS-u. Mnogo manje. Zato to ne treba da se plaća iz državnog budžeta.

Dalje, postoje stvari koje bismo podržali, na primer za isplatu stare devizne štednje da se poveća suma novca, za socijalnu zaštitu, boračku, invalidsku zaštitu, a ovo - Fond za tranziciju, to bi morali da nam objasnite šta se tu plaća konkretno. Zatim, što vam treba mnogo više novca za tekuću budžetsku rezervu. Nema države na svetu koja pravi rebalans budžeta da bi povećala tekuću budžetsku rezervu. To je nešto najbesmislenije što sam mogao da vidim u ovom projektu. Čujte, pravite rebalans budžeta da povećate tekuću budžetsku rezervu. Znate, mnogim zemljama može da se desi da država naplati mnogo više nego što je predvidela Zakonom o budžetu. To jednostavno stoji na računu kao neka tekuća rezerva. Ali da se zbog toga pravi rebalans budžeta, to je apsolutno besmisleno.

Što se tiče otplate inostranih kamata i to je veoma problematično, jer sada otplaćujemo dugove, koje nikako nismo morali da otplatimo, zahvaljujući Labusu i Saveznoj vladi. Korišćenje usluga i roba; treba vam milijarada 400 miliona dinara, troškovi putovanja, a nema više Aleksandra Radovića, valjda ovi drugi sada ne putuju bez razloga po inostranstvu. Aleksandar Radović više od sto puta je putovao u inostranstvo dok je bio direktor RUJP-a; da li novi direktor putuje u inostranstvo? Šta je to sa tim putnim troškovima? Usluge po ugovoru; kojim ugovorima, ko vam to pruža usluge, da li ste vi Vlada eksperata. Naši eksperti traže usluge penzionisanih oficira intendanske struke. Protivzakonito, protiv pravilnika itd. Specijalizovane usluge, to me najviše interesuje, koje su vam to specijalizovane usluge, da li one klasične ili neke novokomponovane, modernije varijante; materijal vam neki treba takođe itd.

To su sve stvari koje svedoče da je ovaj zakon o rebalansu budžeta zakonski projekat, vrlo neozbiljno, nestručno, nekompetentno sastavljen i da se ova država razbacuje novcem u uslovima najteže ekonomske krize i socijalne bede. Umesto da se ide na budžetske uštede, da se dalje smanjuju poreske stope, da se smanjuju doprinosi. Zašto ovde niste predvideli stavku za zdravstvo? Zašto niste predvideli za prosvetu? Nije vam palo na pamet.

Drugo, videli smo, kada je reč o zakonu o rebalansu budžeta, da taj zakon zapravo ministru Đeliću nije ni potreban. Zašto će njemu zakon o rebalansu budžeta kada mi imamo dokaze da on mimo Zakona o budžetu nenamenski troši državni novac. Podnosi krivične prijave zato što smo 30 miliona dinara iz Fonda za pomoć Kolubari uplatili za poplavom ugrožena područja Jagodine, Batočine, Rače, a ove novine koje se zovu "Danas", a to finansiraju zapadne obaveštajne službe, u broju od ponedeljka donose podatak da je iz budžeta davana pozajmica sindikatu EPS-a.

Koja to država na svetu iz svog budžeta daje pozamicu nekom sindikatu i to najbogatijem sindikatu. Zašto niste sindikatu Robnih kuća "Beograd" ili nekom drugom najsiromašnijem sindikatu, kome članovi nemaju šta u kasu da uplate. Šta stalno klimate glavom, da me prekine. Šta hoćete? Stalno joj neke signale dajete, ne znam šta vam je. Da li predsednicu dekoncentrišete ili mene?
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Samo nemojte vi da se dekoncentrišete.
...
Srpska radikalna stranka

Vojislav Šešelj

Kako ja da se dekoncentrišem, to je nemoguće, nego imam 60 sekundi viška. Dakle, to je podatak koji se iznosi, u ponedeljak, u listu "Danas", koji finansiraju zapadne obaveštajne službe i njihovu politiku sprovodi. Evo vidite koga sada podržava Zapad. Videli smo na londonskoj konferenciji: mene, a ne vas i to je očigledno. Samo se vi smejte. Mnogi drugi su se smejali.
Dalje, pogledajmo još šta se tu navodi. Ovde se navodi da je 15,5 miliona dinara nenamenski potrošeno iz budžeta u opštinama Novi Bečej, Titel, Zemun, u Poslovnoj školi u Beogradu, Medicinskoj školi u Somboru itd. Čak su u Titelu, Batočini i Zemunu iz budžetskih sredstava nezakonito finansirane političke partije. Da sam ja izneo ovaj podatak, ne pozivajući se na list "Danas", vi biste rekli da je politička propaganda. List "Danas" je mnogo oštriji i radikalniji kritičar vaše ekonomske politike i vaše vlasti nego što sam ja to bio. Ne znam da li je špijunski, vi to bolje znate, ali očigledno raspolaže dobrim podacima. Izgleda da vam oni lakše ulaze u sistem nego ja. Jedva sam pronašao ovo kako je Aleksandar Radović išao sto puta u inostranstvo, a evo šta vam nalazi list "Danas". Ovo ću Čedi pokloniti, ali posle sednice Narodne skupštine, kada padne ovaj zakon o rebalansu budžeta.
Zašto je sve ovo važno? Zato što pokazuje vrlo aljkav i neodgovoran odnos prema državnim parama. Zato što pokazuje da ste tako osiono i bahato, preuzimajući vlast, počeli da se razbacujete državnim novcem kao da će vam vlast večito trajati. Vi ste prekopali i brda i dolove, što bi rekao Dušan Mihajlović i zemlju i nebo, preorali ste. Niste mogli ništa da nađete čime biste nas koji smo učestvovali u ranijoj vladi teretili, a evo niste još ni pali sa vlasti a mi za vas imamo ogroman materijal za krivične prijave i već se pišu te krivične prijave. Ne sekiraj se, ti ni za šta nećeš odgovarati. Blago tebi, ni u šta nisi umeštan, ništa ne znaš i ni zašta nećeš odgovarati. Zna se tačno ko će ovde odgovarati.
Dame i gospodo narodni poslanici, umesto vaših primedbi da radikali na osnovu dnevnica zarade mnogo više novca nego vaša poslanička grupa, pozivam vas da i vi što više dana provedete u zgradi Narodne skupštine, da pre glasanja proučite dobro svaki zakonski projekat, da pripremite kritičke diskusije, da pripremite amandmane itd, jer bi tada sveobuhvatnija bila kontrola izvršne vlasti. Ovde je obesmišljena osnovna funkcija Parlamenta. Umesto da Parlament kontroliše izvršnu vlast i da se njegova uspešnost meri u ozbiljnosti i oštrini kontrole, ovde je Parlament pretvoren u puku transmisiju. Ovde Parlament svojom većinom samo automatski izglasava ono što mu Vlada donese, a vi koji predstavljate tu većinu lepo se zabavljate naporima nas iz opozicionih partija, pre svega Srpske radikalne stranke, da vam ukažemo da se tako ne vodi država i da treba sa tim da stanete, da te stvari treba na vreme da se koriguju, da se mora državnim novcem krajnje savesno raspolagati i da budžet mora da se smanjuje u okviru poreskih prihoda, da se smanjuju poreske stope, jer nema više ko da vam plaća porez.
Ovaj zakon o rebalansu vam zapravo pokazuje da se ono naše proročanstvo iz 2001. godine ostvarilo, nažalost. Tada smo vas upozorili, tolike su vam poreske stope da ćete moći samo jednom da naplatite porez i vi ste imali ogromnu naplatu poreza u 2001. godini. U 2002. godini vi već nemate od koga da naplaćujete porez, na žalost.
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Pre nego što dam reč sledećem prijavljenom za reč, predlažem da Narodna skupština, u skladu sa članom 81. Poslovnika, donese odluku da se pauza u radu odredi nakon završetka rasprave o ovoj tački dnevnog reda.
Stavljam predlog na glasanje. Znači, umesto od 14 do 15 časova, nakon pauze ćemo budžet. Predlog je da se pauza odredi nakon završetka rasprave o ovoj tački dnevnog reda. Ima još sedam prijavljenih govornika i nekoliko šefova poslaničkih grupa, koji to pravo nisu iskoristili.
Za 105, protiv 46, uzdržanih 27, nije glasalo 11, ukupno 189 narodnih poslanika.
Konstatujem da je Narodna skupština prihvatila moj predlog.
Reč dajem narodnom poslaniku Draganu Markoviću.
...
Jedinstvena Srbija

Dragan D. Marković

Poštovano predsedništvo, dame i gospodo narodni poslanici, Stranka srpskog jedinstva neće glasati za ovaj rebalans, jer nije urađen na domaćinski način. Konkretna naša primedba je na trećoj strani, gde je vidno da je ova vlast zadužila srpski narod kada su u pitanju domaći krediti za milijardu i 567 miliona, a kada su u pitanju inostrani krediti za 5 milijardi i 691 milion. Ne znam da li će se desiti do kraja godine, pošto je to praksa DOS-ovske vlasti da u ovoj sali, u ovom domu glasamo o još nekom kreditu, jer je to u poslednje vreme bila praksa gospodina Đelića, ministra koji danas nije prisutan u sali.
Na sledećoj strani - dotacije nevladinim organizacijama, 585.079.500 i postavlja se pitanje koje su to nevladine organizacije, a za 2003. godinu predviđene su 2.700.000.000 dinara za nevladine organizacije. Gde će te pare otići i šta su nevladine organizacije uradile za Srbiju i srpski narod, to je takođe poznato.
Takođe, dame i gospodo, kada je u pitanju Ministarstvo poljoprivrede i ne znam ko može da mi objasni ovo što ću sada pitati regres za priplodnu stoku 158 miliona? Unapređenje stočarstva. Šta to znači unapređenje stočarstva? Ne znam da li je tu predsednik Odbora za poljoprivredu i kome te pare idu, ali to je uvek stavka u budžetu i u opštinama u Srbiji, da mogu da se pare peru na ovaj način, a kako, objasniću vam kasnije.
Uređenje poljoprivrednog zemljišta 36 miliona. Šta je to uređenje poljoprivrednog zemljišta? Ne znam da li može neko da mi objasni; a sa druge strane nisu predvideli subvencije za žito, za suncokret i za sve ono što proizvode poljoprivredni proizvođači, a veoma je niska i mala cena. Navešću jedan primer: u Jagodini se sada pravi budžet i onda je planirano da bez tendera Veterinarskoj stanici ide 6 miliona dinara, a Veterinarska stanica treba da se javi na tender i da na tenderu konkuriše da bi dobila posao.
Međutim, bez tendera, zato što je tamo odbornik SPS-a, ima još desetak odbornika i zato što će glasati za budžet u opštini Jagodina. Takođe je predviđeno, kao što i ovde ima predviđena jedna stavka, kaže: "Za veštačko osemenjivanje krava - 3,5 miliona dinara". U Jagodini ima 3.000 krava, puta 600 dinara, to je milion i osamsto dinara. Gde ide još milion i sedamsto hiljada dinara? Idu onima koji podržavaju DOS u Jagodini i u ostalim gradovima.
Dalje, pominje se veliki broj agencija u ovom rebalansu. Toliko agencija i agenata ima da će nam stvarno 30% budžeta potrošiti. Republička direkcija za razvoj malih i srednjih preduzeća. Ne znam koliko je to malih i srednjih preduzeća otvoreno u Srbiji. Gde je ministar Đelić da nam kaže, a gde je privrednik Čedomir Jovanović da nam on objasni gde su ta mala i srednja preduzeća. Privrednik, jer nam on objašnjava zakon, govori o svim zakonima i o bruto plati, a nikada nije otišao na blagajnu da uzme platu dok nije ušao u ovu salu.
- Agencija za privatizaciju - šest milijardi 259 hiljada. Zna se ko je ministar te agencije i kako su nam fabrike prodavane u Srbiji. U Paraćinu je prodata cementara i sada su izmislili jednu caku: da radnici mogu da izgube posao, ali da dobiju kao nadoknadu od 7.000 do 10.000 evra. Posle toga više nemaju nikakvo pravo da traže, niti mogu da se negde zaposle. Postavlja se pitanje šta će za penziju, ako nekom zatreba 5 do 10 godina da ode u penziju. To je jedna primamljiva caka za naše radnike, to je velika cifra kad je neko naplati, stavi u džep i potroši za godinu dana. Šta će posle da radi?
- Agencija za energetsku efikasnost - četiri milijarde. Znamo kako je povećana cena struje i znamo da 60% građana u Srbiji nema odakle da plati struju. To je ta agencija koja pomaže građanima i potrošiće četiri milijarde i 900 miliona u ovoj godini.
- Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza. Koji izvoz, dame i gospodo? O kakvom izvozu mi govorimo? Statistički podaci govore da je manji izvoz bio u 2002. nego 1998. godine. Čak je mala razlika između izvoza 1999. i 2002. godine. Mi manje izvozimo sada u Nemačku nego što smo to radili 1998. godine. Ista ta agencija nije promovisala izvoz, nego je pomovisala uvoz mesa u Srbiju. Ogromna količina mesa je uvezena. Sa druge strane, napravili smo konkurenciju poljoprivrednim proizvođačima i na pijacama je opala cena žive stoke. To je ta agencija, koja će potrošiti dve milijarde i 30 miliona dinara.
- Ministarstvo zdravlja - milijardu i 173 miliona. Koliko sam agencija do sada pročitao, a koliko ih još ima, ne mogu sve da pročitam imaju veći planirani iznos za ovu godinu nego što to ima Ministarstvo zdravlja. Ministar Đelić, koji nije prisutan ovde, najverovatnije ne zna da je ispred Vlade Srbije sinoć bilo 2000 ljudi, lekara, zdravstvenih radnika, nezadovoljnih svojim statusom, jer im je on rekao da će povećanje plate u 2003. godini biti 10%. Prođe pet minuta, čovek lupi i ostade živ, pa reče da će inflacija biti 9%. To znači da će se lekarima i svom osoblju koje radi u zdravstvu samo jedan procenat povećati plata u 2003. godini. Kako da lekari ne izađu na ulice da štrajkuju? To takođe nemam koga da pitam, jer nema ministra ovde pa ne može da mi odgovori.
Stranka srpskog jedinstva neće glasati za ovaj predlog zakona, neće glasati ni za one prethodne de tačke, jer ovaj budžet je trošen nenamenski. Ako se još prihvati ovo, direktno ide na štetu građana Srbije.
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Reč ima narodna poslanica Nataša Jovanović. Sledeći prijavljeni za reč je narodni poslanik Jovan Todorović.
...
Srpska napredna stranka

Nataša Jovanović

Dame i gospodo narodni poslanici, situacija i atmosfera koja vlada u parlamentu Srbije od jutros, kada je otpočeo nastavak rasprave o rebalansu budžeta za 2002. godinu, isuviše je neozbiljna na strani gde sede predstavnici, poslanici vladajućih stranaka, baš kao što je i bilo neozbiljno obrazloženje ministra Đelića, koji sada nije tu i koji se verovatno u svom stilu sprema za puni zalet da obrazlaže Predlog budžeta za 2003. godinu. Vidimo da je vama u interesu da se ova rasprava što pre okonča ne biste li, ako ste ga povodom rebalansa već postigli sa vašim bivšim i sadašnjim koalicionim partnerima, postigli kompromis da oni izglasaju budžet za 2003. godinu.
Sva ta priča koju je juče bezbroj puta ponavljala samo za vas ružičasta "Pink" televizija, a u tome prednjačio RTS - ako se ne usvoji ovaj rebalans, pa onda budžet za 2003. godinu, da neće biti socijalnih programa, da neće biti programa za pokretanje privrede, u stvari su gomila laži i obmana. Na osnovu završnog računa za 2001. godinu, o kome smo govorili juče, na osnovu rebalansa za 2002. godinu, koja je pred nama, mi vidimo da je Vlada bila i suviše neodgovorna, neozbiljna, a pre svega halapljiva u projektovanju ovako megalomanskog budžeta, čiji rebalans sada predlažete za 2002. godinu.
Mi smo vas na vreme upozoravali. Poslanička grupa SRS je 19. decembra prošle godine podnela više amandmana na budžetski predlog za 2002. godinu i onda smo vam rekli da potpuno drugačije, zbog teške socijalne, ekonomske i sveukupne privredne situacije u našoj zemlji, treba da usmerite budžetska sredstva. Naravno, vi taj apel niste hteli da poslušate, bahato ste se ponašali, kao i sada, a verujemo da će tako biti i kod predloga budžeta za 2003. godinu.
Želim ovde, kod rasprave o ovoj tački dnevnog reda, posebno da potenciram pitanje poljoprivrede. Naime, poslanička grupa SRS vam je amandmanom na budžet za 2002. godinu predložila da se subvencije u poljoprivredi uvećaju sa projektovanih šest milijardi i 300 miliona na osam milijardi dinara. Umesto da zadržite taj obim sredstava koji ste navodno predvideli i lažno obećali poljoprivrednim proizvođačima, vi beskrupulozno idete na potpuno smanjenje, gotovo na polovinu cifre od one koju su predložili srpski radikali i subvencije u poljoprivredi, po rebalansu koji nam predlažete, iznosiće samo četiri milijarde i 300 miliona dinara.
Šta to znači? To znači da ste vi potpuno digli ruke od poljoprivrednih proizvođača. To znači da ćete i u sledećoj budžetskoj 2003. godini nastaviti sa rasprodajom državne imovine, kao što ste već tri šećerane prodali za po tri evra. Ono što se još desilo, o čemu je možda malo javnost upoznata, jeste slučaj šećerane u Crvenki, koju ste, na tenderu gde se pojavio samo jedan vaš potencijalni partner, neka srpsko-grčka firma, prodali potpuno suprotno Zakonu o privatizaciji, koji je usvojen tako nakaradno, za svega 2,5 miliona evra. To znači da su radnici, koji su imali prosečnu platu u šećerani u Crvenki, u kampanji, od 25.000 dinara i prosečnu platu tokom ostatka godine od 12.000 dinara, ostali bez posla i da je Skupština bila prinuđena da podnese protiv 16 lica, među njima i ministra poljoprivrede Dragana Veselinova, krivične prijave zbog ovakve protivzakonite rasprodaje jednog u nizu preduzeća.
S druge strane, govori se ovde da se iz tekuće budžetske rezerve izdvajaju i da su se izdvajala sredstva za finansiranje RTS-a. O tome je dosta govorio predsednik naše stranke, dr Vojislav Šešelj, kandidat na izborima na kojima je zadobio poverenje 1.100.000 birača i verujemo da će taj broj biti udvostručen, jer će ispasti iz trke vaš kandidat, propali, iz fotelje. Neki građani mogu putem RTS i Pinka da kupuju iz fotelje, vi ste imali Koštunicu, kandidata iz fotelje. Kada ostane bez te fotelje, naravno da će biti duplo više glasova za predsedničkog kandidata naše stranke, dr Vojislava Šešelja.
A o tome kakva je državna televizija RTS, DOS-ovizija - a zna ministar Đelić da je to i lažovizija, iako uporno ponavlja da smo mi televiziju RTS, kao i ogromna većina naroda, tačno etiketirali - dovoljno govori emisija u kojoj se posle dve godine pojavio dr Šešelj i sve u lice rekao vašem, jednom od najvećih antisrba, zaposlenom na toj televiziji, glasnogovorniku Desimiru Čantraku.
Vidite kako je on prošao, što bi rekao narod, kao bos po trnju; a što se nas tiče, mi ne samo daćemo oštro kritikovati tolika izdvajanja za lažoviziju....
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Molim vas da se vratite na temu dnevnog reda.
...
Srpska napredna stranka

Nataša Jovanović

Pa dnevni red je ono sa čime vi verovatno niste upoznati, kao i juče kada ste mi izricali opomenu, pa vam predlažem, gospođo Mićić...
...
Građanski savez Srbije

Nataša Mićić

| Predsedava
Dnevni red nije analiza RTS-a i voditelja RTS-a i nastupa vašeg lidera.