Zahvaljujem, poštovana predsednice.
Uvažena ministarka, kolege narodni poslanici, moram da kažem da ako već donosimo ovde ove amandmane, prvo drago mi je da je ovaj amandman usvojen, ali ako već donosimo ove amandmane i ako donosimo zakone treba i da se poštuju, ako predlagač ovog amandmana, je nadam se zadovoljan, što je Vlada prihvatila amandman i drago mi je zbog kolege iz „Zelenih Srbije“.
Međutim, mora da se vidi šta se dešava sa ekološkim taksama koje su strogo namenske što se tiče lokalnih samouprava, a ja konkretno imam u Zaječaru problem sa tim da je 92 miliona bivši gradonačelnik Boško Ničić svojevremeno otpisao, određenim fabrikama u Zaječaru ekološku taksu, upoznati ste nadam se sa tim, mi smo slali kao opštinska i lokalna samouprava, da bi se ženskom rukometnom klubu obezbedilo 40 miliona dinara.
Znači, kompenzovao je prihod gradskog budžeta koji mora strogo namenski da se troši za kontejnere, za svest građana da se razvije o ekologiji itd, potrošio je za rukomet, tj. samovoljno je doneo odluku bez odobrenja Ministarstva i o tome niko ne vodi računa. To su stvari koje moramo da sagledamo i moramo u narednom vremenskom periodu da znamo da i kolege iz DS kad već podržavaju takve ljude koji uzimaju od gradskog budžeta da bi zadovoljavali rukometnu, tj. neke dečačke snove iz mladosti da finansiraju rukomet moraju da znaju da amandmane ako predlažu i ako se usvoje amandmani Vlade i Odbora itd. i ova Skupština i ovaj dom, moraju da znaju da moramo i da poštujemo.
Molim gospodina Božovića da svog koalicionog partnera opomene da nije trebao da troši ekološku taksu u svrhe rukometa, a vas molim kao ministarku da izvidite o čemu se radi, i ako možete evo, ja vam ovo upućujem kao jedno poslaničko pitanje da me obavestite o tome šta je Ministarstvo preduzelo povodom trošenja ekološke takse od 92 miliona, gde je grad uskraćen za 92 miliona prihoda, a to usmereno na rukometni klub od raznih fabrika, imate u spisima koje su to. Zahvaljujem.