Odbor za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava održao je 91. sednicu van sedišta, u Čačku, 31. oktobra i 1. novembra 2019. godine, na kojoj su im predstavljeni Izveštaj o reviziji konsolidovanih finansijskih izveštaja završnog računa budžeta Grada Čačka za 2018. godinu i Izveštaj o reviziji završnog računa budžeta Republike Srbije od 2008. do 2018. godine.
Na početku sednice, članovima Odbora obratio je gradonačelnik Čačka Milun Todorović koji je naveo da je u protekle tri godine grad Čačak imao dve revizije, što je važno pre svega za direktne i indirektne budžetske korisnike, izrazivši očekivanje da će se ubuduće ići ka boljim rešenjima. On je istakao da su se službe u gradu trudile da u oba odazivna izveštaja upotpune sve ono što su bile konstatacije DRI i da u zakonskom roku od 90 dana otklone sve nedostatke. Todorović je istakao da je i u Čačku, kao i u drugim lokalnim samoupravama, najveći problem popis imovine i njena vrednost, o čemu će nadležne službe raditi u narednom periodu u kom se očekuje i prvi izveštaj revizora bez nepravilnosti.
Izveštaj o reviziji konsolidovanih finansijskih izveštaja završnog računa budžeta Grada Čačka za 2018. godinu, kao i Izveštaj o reviziji završnog računa budžeta Republike Srbije od 2008. do 2018. godine predstavio je predsednik Saveta Državne revizorske institucije dr Duško Pejović.
Članovi Odbora su na sednici dali i saglasnost na Predlog finansijskog plana Državne revizorske institucije za 2020. godinu i projekcijama za 2021. i 2022. godinu.
Sednici su prisustvovali predstavnici DRI, Grada Čačka i Uprave za trezor Ministarstva finansija.
Sednici je predsedavala predsednica Odbora dr Aleksandra Tomić, a prisustvovli su sledeći članovi i zamenici članova Odbora: Zoran Bojanić, Olivera Pešić, dr Milorad Mijatović, Srbislav Filipović, Goran Kovačević, Tanja Tomašević Damnjanović, Sonja Vlahović, Duško Tarbuk, Momo Čolaković i Milan Lapčević.
Ova sednica Odbora održana je u okviru projekta „Jačanje nadzorne uloge i javnosti u radu Narodne skupštine, druga faza“, koji sprovode Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) i Narodna skupština Republike Srbije, a finansira Švajcarska agencija za razvoj i saradnju (SDC).