Na sednici održanoj 3. maja, članovi Odbora razmatrali su, u pojedinostima, Predlog zakona o vojnom obrazovanju, Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o odbrani, Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o Vojsci Srbije, Predlog zakona o proizvodnji i prometu naoružanja i vojne opreme, Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o upotrebi Vojske Srbije i drugih snaga odbrane u multinacionalnim operacijama van granica Republike Srbije, Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi i Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o Bezbedonosno-informativnoj agenciji.
Na Predlog zakona o vojnom obrazovanju podneto je ukupno 654 amandmana, a Odbor je ocenio da su svi amandmani u skladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Srbije.
Na Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o odbrani podneto je ukupno 110 amandmana, a članovi Odbora su ocenili da su svi amandmani u skladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Srbije.
Na Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o Vojsci Srbije podneto je ukupno 162 amandmana narodnih poslanika, od kojih je jedan odbačen kao nepotpun, a ostali su u skladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Srbije. Na pomenuti Predlog zakona, Odbor za odbranu i unutrašnje poslove podneo je jedan amandman za koji je Odbor ocenio da je u skladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Srbije.
Na Predlog zakona o proizvodnji i prometu naoružanja i vojne opreme podneto je ukupno 333 amandmana narodnih poslanika i jedan amandman Odbora za odbranu i unutrašnje poslove, a članovi Odbora su ocenili da su svi podneti amandmani u skladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Srbije.
Narodni poslanici podneli su 58 amandmana na Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o upotrebi Vojske Srbije i drugih snaga odbrane u multinacionalnim operacijama van granica Republike Srbije, a članovi Odbora su ocenili da su svi amandmani u sladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Srbije.
Na Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi podneto je ukupno 96 amandmana narodnih poslanika, a članovi Odbora su ocenili da su svi amandmani u skladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Srbije.
Narodni poslanici podneli su 40 amandmana na Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o Bezbedonosno-informativnoj agenciji, od kojih je Odbor četiri amandmana odbacio kao nepotpuna, a ostale amandmane ocenio da su u skladu sa Ustvom i pravnim sistemom Republike Srbije.
Sednici je predsedavao predsednik Odbora Đorđe Komlenski, a prisustvovali su članovi i zamenici članova Odbora: Aleksandra Majkić, Vesna Marković, Neđo Jovanović, Krsto Janjušević, Srbislav Filipović, Jelena Žarić Kovačević, Petar Petrović i Milena Ćorilić.